توکلی معلم ریاضی

در ویدیو زیر مختصری درمورد خود و سبک آموزشم توضیح داده‌ام.

 

 

کودکی و نوجوانی

محمدرضا توکلی‌مقدم هستم. ۲۴ بهمن ۱۳۷۴ در کاشان متولد شدم. از پنجم ابتدایی، زمانی‌که خود را برای آزمون تیزهوشان آماده می‌کردم به ریاضی علاقه‌مند شدم. پس از آن در دوران راهنمایی(متوسطه اول فعلی) از شدت علاقه به دبیر ریاضی، جناب آقای تجملی، همیشه خود را در جایگاه او تصور می‌کردم. دوران دبیرستان(متوسطه دوم فعلی) زمانی بود که مطمئن شدم تنها رشته‌ای که می‌تواند مرا اغنا کند ریاضی است. یکی از افراد مهمی که در زندگی من بسیار تاثیرگذار بود،  استاد خطیبی، دبیر ریاضی ما بود.

تحصیلات دانشگاهی

کارشناسی ریاضیات و کاربردها را از دانشگاه صنعتی اصفهان اخذ کردم. در این دوره تحصیلی در مسابقات ریاضی کشوری و جهانی شرکت کردم. یک سال دبیر انجمن علمی ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیر مسئول نشریه سیگما اندیشه بودم.

با رتبه ۲۶ در کنکور کارشناسی ارشد، به دانشگاه شهید بهشتی راه یافتم و در محضر دکتر گویا، استاد سرشناس آموزش ریاضی ایران و موسس این رشته، کارشناسی ارشد آموزش ریاضی را گذراندم.

در کنکور دکتری ریاضی سال ۹۹ موفق شدم رتبه ۲ را کسب کنم. در حال حاضر دوره دکتری تخصصی اموزش ریاضی را در دانشگاه شهیدبهشتی زیر نظر خانم دکتر گویا می‌گذرانم.

تدریس ریاضی

اولین تجربه‌های تدریس من به دوران مدرسه باز می‌گردد. در آن زمان به همکلاسی‌ها و اقوام آنچه آموخته بودم یاد می‌دادم.  اما به صورت حرفه‌ای از اوایل دانشگاه، کارسوق‌ها و کارگاه‌های ریاضی در مدارس کاشان برگزار کردم. یکی از موفق‌ترین آن‌ها، «نشست ریاضی‌دانان جوان» بود. در این مدرسه‌ی تابستانه ریاضی دانش‌آموزان از تمامی مدارس مطرح کاشان شرکت کردند.

اواخر دوران کارشناسی، ریاضی را به عنوان کلاس تقویتی و تکمیلی در مدارس تدریس کردم. همچنین کلاس‌هایی به عنوان هنر حل مسئله ریاضی برگزار می‌کردم، که مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفت.

در دوران کارشناسی ارشد، با سبک‌های مختلف تدریس و پژوهش‌ها و مسائل اصلی در آموزش ریاضی بیشتر آشنا شدم و از آن‌ها در کلاس‌ها بهره جستم.

در حال حاضر، ریاضی متوسطه اول را تدریس می‌کنم. همچنین کلاس‌های تیزهوشان و هنر حل مسئله ریاضی را برگزار می‌کنم.

برخی مدارس که در آن‌ها تدریس داشته‌ام یا دارم: