بخش اول

روش گاوس

در این بخش روش گاوس را توضیح داده و فرمول‌های مهم برای به دست آوردن تعداد و مجموع اعداد با فاصله برابر را بیان کرده‌ایم. همچنین مثال‌های مهمی را بررسی کرده‌ایم.

 

 

بخش دوم

معرفی دنباله حسابی

در این ویدیو ابتدا دنباله را تعریف کرده و سپس به تعریف دنباله حسابی پرداخته‌ایم. روش تشخیص دنباله حسابی، قدرنسبت دنباله حسابی و نوشتن یک فرمول جبری برای آن را توضیح داده و مثال حل کرده‌ایم.

 

 

جملات مشترک دنباله حسابی

در این ویدیو به مسئله جالب جملات مشترک در دو دنباله حسابی پرداخته‌ایم و کاربرد ک م م در یافتن جملات مشترک دو دنباله حسابی را بیان کرده‌ایم. پس از دیدن این ویدیو میتوانید حتی صدمین جمله مشترک دو نباله حسابی را بیابید.

 

 

یک مسئله مهم در دنباله حسابی

اگر دو جمله متفاوت از دنباله حسابی  داشته باشیم چگونه می‌توانیم قدر نسبت و فرمول آن را به‌دست آوریم؟ در این ویدیو به حل این مسئله پرداخته و فرمول مهمی برای یافتن قدر نسبت دنباله حسابی نوشتیم.

 

 

بخش سوم

معرفی دنباله هندسی

در این ویدیو دنباله معروف و پرکاربرد هندسی را معرفی کرده و روش به‌دست آوردن فرمول و قدر نسبت آن را شرح داده‌ایم. این دنباله در محاسبه سود سپرده گذاری‌ها، نشان دادن تعداد باکتری‌ها و ویروس‌ها و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

 

 

کاربردهای دنباله هندسی

سه مثال مهم در مورد کابرد دنباله هندسی حل کرده‌ایم. مسئله اول در مورد تعداد باکتری هاست. مسئله دوم در مورد یک نمودار درختی است. مسئله سوم درمورد سپرده گذاری در بانک است.

 

 

دنباله اعداد مثلثی و مربعی

در این قسمت دنباله مثلثی و مربعی معرفی شده‌اند. ویژگی‌هایشان را بیان کرده و فرمول‌هایشان را کشف کردیم.

 

دنباله و منحنی فیبوناچی

دنباله و منحنی فیبوناچی شاید زیبا ترین و پرکاربرد ترین دنباله در ریاضیات باشد. در اینجا دنباله فیبوناچی را تعریف کرده و نحوه رسم منحنی فیبوناچی و کاربردهای آن در زیبایی شناسی را تشریح کرده‌ایم.

 

سایر ویدیو های هنر حل مسئله ریاضی

 

9 دیدگاه‌ها
نظرات درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
Alirezaabtahi
1 سال قبل

عالی واقعا خسته نباشید آقا توکلی مقدم..✌♥️♥️

Ali bahrami
1 سال قبل

واقعا عالی استاد

امیرمهدی توکلی
1 سال قبل

آقا مثل همیشه عالی بود ممنون ممنون از همچین سایتی که درست کردید کار راحت شده

elx
1 سال قبل

اقای توکلی مقدم واقعا ممنونم مرسی که این ویدیو هارو کذاشتید

FBI
1 سال قبل

Hello sir very good job you can work fbi need you