شعبده بازی با اعداد چیست؟ چگونه ریاضیات ما را متحیر می‌کند؟ اگر نوشته ۷ شعبده با اعداد را نخوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنم ابتدا آن را بخوانید تا برای دیدن این ویدیوها آماده شوید.

شعبده اول

در این قسمت یک شعبده باحال و سرگرم کننده را تشریح کرده و راز پشت پرده آن را بر ملا کرده‌ایم. شما هم سعی کنید شعبده‌ای مشابه این شعبده طراحی کنید.

 

شعبده دوم

در این ویدیو شعبده‌ای متفاوت مطرح شده است. در واقع بر خلاف شعبده عددی قبلی اینجا غیر مستقیم با اعداد سر و کار داریم و با ۵ جسم که با دقتی خاص انتخاب شده اند رو به روییم. پس از تماشای ویدیو می‌توانید اجسام را به دلخواه خود تغییر داده و فرایند را نیز عوض کنید.

 

شعبده سوم

این شعبده یک ویژگی خاص دارد. لازم نیست هیچ چیزی از مخاطب بپرسیم، ما مستقیم و بدون هیچ پرسشی از شخص به او می‌گوییم که در نهایت به چه عددیس می‌رسد. البته مشکلی هم پیش میاد که در نوشته ۷شعبده عددی توضیح داده‌ام.

 شعبده ششم

این شعبده و شعبده بعدی در دسته دوم شعبده‌های عددی قرار می‌گیرند. این شعبده‌ها از نوع پیشگویی و ذهن‌خوانی نیستند بلکه اتفاق ریاضیاتی جالبی می‌افتد که اگر ذوق ریاضیاتی داشته باشید آن را درک خواهید کرد. در اینجا پس از شرح شعبده دلیل این اتفاق را نیز توضیح می‌دهیم.

شعبده هفتم

در این ویدیو شعبده دیگری توضیح داده شده و نشان دادیم چرا همیشه فارغ از هر عددی که انتخاب کنید در انتها به عدد ۲۲ می‌رسیئ محاسبات ریاضی و جبری زیبای در کار است.

 در انتها اگر سوال یا نظری دارید می‌توانید در کامنت‌ها مطرح کنید. به امید موفقیت.

 

9 دیدگاه‌ها
نظرات درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
Ali bahrami
1 سال قبل

ببینیم

1 سال قبل

شعبده ها خیلی خیلی عالی است

Sara
1 سال قبل

با سلام
بسیار عالی بودن
لطفا تعداد شعبده های بیشتری بگذارید
ممنونم

واو
11 ماه قبل

عالی بود

nima
11 ماه قبل

خیلی عالی بود

Shahab
4 ماه قبل

عالییییی

...
2 ماه قبل

خیلی عالی بود